O wydarzeniu

Szanowni Państwo,

we współczesnej gospodarce kluczową rolę odgrywa wiedza – zarówno ta gromadzona przez lokalne rynki, jak i ta pozyskiwana z zewnątrz. Nie bez powodu jest ona uważana za podstawowe źródło innowacji. Zdolność do rozwijania i wdrażania nowych technologii staje się częścią strategii przedsiębiorstw ale i całych gospodarek, w tym tych regionalnych.

Oparta na wiedzy gospodarka to nie tylko bardziej zaawansowane technologie, ale również wzrost kompetencji społeczeństwa i większe zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania na wszystkich polach aktywności.
Zapraszam Państwa na dwa dni pełne debat i warsztatów dotyczących szeroko rozumianego obszaru innowacyjności, przedsiębiorczości i kreatywności. Dwa dni, podczas których zastanowimy się skąd czerpać inspiracje, co powstanie z połączenia nauki z biznesem, jakie zawody mają przyszłość, kto bardziej korzysta na współpracy dużego biznesu z małym, gdzie prowadzi nas gospodarka 4.0 i czy w dzisiejszym świecie warto się specjalizować. Spróbujemy się również dowiedzieć jak skutecznie prezentować swój startup, czym jest storytelling w biznesie, dlaczego jedni osiągnęli sukces, a drudzy wręcz przeciwnie, czym jest modny biznes, jak robić pierwsze kroki w świecie IT i w końcu jak radzić sobie w mediach społecznościowych.

Innowacyjna gospodarka potrzebuje otwartego społeczeństwa. Społeczeństwo, które nie otworzy się na nowe pomysły i wyzwania, będą zawsze odbierało innowacje jako ryzyko. Chcemy wspierać budowę klimatu zaufania, który pomoże uruchomić procesy dzielenia się wiedzą i zainicjuje współpracę. Mam nadzieję, iż ta konferencja i jej kolejne edycje zyskają Państwa akceptację oraz staną się istotnym elementem budowania otwartego, dynamicznego, sprawnego i partnerskiego Pomorza Zachodniego.
Serdecznie zapraszam do udziału!

Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego